Про компанію
ТОО Лабораторія Гранум представляє новий вектор розвитку компанії. Великий вибір виробів медичного призначення є одним з основних аспектів розвитку медико-фармацевтичного ринку країни. Реалізація ВМП через аптечні мережі, магазини медтехніки та фірми національного і регіонального значення наповнює ринок вдосконаленої продукцією. Спираючись на досвід поставок медичних товарів, ТОВ Лабораторія Гранум забезпечує своєчасні поставки та задовольняє потреби клієнтів по всій території України.

Контакти

ТОВ Лабораторія Гранум (відділ реалізації ВМП)

Україна, 61001, м. Харків, вул. Юр`ївська, 17

Тел.: +38 057 757-47-17

КиївСтар:  +38 067 690-57-78

МТС: +38 099 145-36-28

Пошта:  granumlab@gmail.com

Діабетична нефропатія

Діабетична нефропатія в даний час є провідною причиною високої інвалідизації і смертності хворих цукровим діабетом. Частота розвитку діабетичної нефропатії вагається від 40 до 50% у хворих інсулінзалежним діабетом (ІЗЦД) і від 15 до 30% у хворих інсуліннезалежним діабетом (ІНЦД). Небезпека цього ускладнення полягає в тому, що розвиваючись досить повільно і поступово, діабетичне ураження нирок довгий час залишається непоміченим, оскільки клінічно не викликає в хворого відчуття дискомфорту. І лише вже на вираженій (нерідко термінальній) стадії патології нирок у хворого з'являються скарги, пов'язані з інтоксикацією організму азотистими шлаками, проте на цій стадії радикально допомогти хворому не завжди представляється можливим. Тому основне завдання лікаря-терапевта, ендокринолога або нефролога полягає в своєчасній діагностиці діабетичної нефропатії і проведенні адекватної патогенетичної терапії цього ускладнення.

Стадії розвитку діабетичної нефропатії  

Сучасна класифікація стадій розвитку діабетичної нефропатії (по Mogensen С. Е.) представлена в таблиці 1.  

Таблиця 1. Стадії розвитку діабетичної нефропатії

Примітки:  

СКФ - швидкість клубочкової фільтрації

ПК - нирковий кровообіг  

Перші три стадії діабетичної нефропатії не діагностуються при стандартному обстеженні хворого, проте лише ці стадії є оборотними при своєчасно розпочатому лікуванні. Поява протеїнурії - першої рутинної лабораторної ознаки діабетичної нефропатії - свідчить вже про глибоке і необоротне ураження нирок. Тому для запобігання розвитку і швидкому прогресу діабетичного ураження нирок необхідно АКТИВНО виявляти ранні стадії діабетичної нефропатії.

Діагностика діабетичної нефропатії на ранніх стадіях  

Найбільш раннім критерієм розвитку діабетичної нефропатії (до появи протеїнурії) є МІКРОАЛЬБУМІНУРІЯ. Під цим терміном мають на увазі екскрецію альбуміну з сечею, що перевищує допустимі нормальні значення, але що не досягає міри протеїнурії. У нормі екскретує не більше 30 міліграмів альбуміну за добу, що еквівалентно концентрації альбуміну менше 20 міліграм/л в разовому аналізі сечі.  При появі протеїнурії екскреція альбуміну з сечею перевищує 300 міліграм/доба. Тому діапазон мікроальбумінурії складає від 30 до 300 міліграм/діб або від 20 до 200 мкг/хв (табл.2). Поява у хворого цукровим діабетом постійної мікроальбумінурії свідчить про швидкий розвиток (протягом найближчих 5-7 років) вираженої стадії діабетичної нефропатії.  

Таблиця 2. Класифікація альбумінурії

Якщо при разовому аналізі сечі неодноразово виявляється концентрація альбуміну більше 20 міліграм/л, то потрібне дослідження добової сечі. При виявленні в сечі, зібраній за добу, концентрації альбуміну більше 30 міліграмів, і це значення підтверджується в подальших аналізах сечі, повторених через 6 і 12 тижнів, слід виставляти діагноз ДІАБЕТИЧНОЇ НЕФРОПАТІЇ, що ПОЧИНАЄТЬСЯ, і починати превентивне лікування. Проте слід мати на увазі, що екскреція альбуміну з сечею може підвищуватися після інтенсивних фізичних навантажень, при інфекції сечовивідних шляхів і застійної сердечної недостатності.

Скринінг діабетичної нефропатії на різних стадіях її розвитку  

За відсутності протеїнурії необхідно досліджувати наявність МІКРОАЛЬБУМІНУРІЇ:

       - у хворих ІЗЦД - не рідше  1 разу на рік через 5 років від початку захворювання (при дебюті діабету після пубертата); не рідше 1 разу в рік з моменту встановлення діагнозу діабет у віці до 12 років;

       - у хворих ІНЦД - не рідше 1 разу на рік з моменту встановлення діагнозу діабет.

Існують різні методи експреса-діагностики мікроальбумінурії: тест-смужки для сечі "Micral-test" ("Boehringer Mannheim", Німеччина), абсорбуючі пігулки "Micro-bumintest" ("Bayer", Німеччина) та інші. Використовуючи ці методи, можна швидко протягом 5 хв. з достатньою мірою точності визначити наявність в сечі мікроконцентрацій альбуміну.

НВЛ «Гранум» розробила конкурентний іммуноферментний метод. Цей метод, який потребує 1 годинної інкубації та 15-хвилинного фарбування, дозволяє з достатньою мірою точності визначити наявність у сечі мікроконцентрацій альбуміну.

Він більш точний, давав 95 % відшкодування 100 мкг альбуміну, доданого до сечі. Здатність цього методу виміряти більш ніж десятиразові зміни в екскреції альбуміну зі встановленням нормальних кордонів (1,0-20 мкг/мл) стверджує, що він має необхідну чутливість для визначення підвищення концентрації альбуміну в сечі, яка супроводжуватиме мікроальбумінурію (20,0-200,0 мкг/мл).

Ми робимо вивід, що цим конкурентним ELISA-аналізом, концентрації альбуміну в сечі можуть бути ефективно оцінені поодинці вільному зразку сечі і що розміри екскреції альбуміну можуть бути достовірно визначені з концентрацій альбуміну в тимчасових фракціональних зборах.

Ми проти тестування зразків, які можуть бути контамініровани альбуміном з несечових джерел.