Про компанію
ТОО Лабораторія Гранум представляє новий вектор розвитку компанії. Великий вибір виробів медичного призначення є одним з основних аспектів розвитку медико-фармацевтичного ринку країни. Реалізація ВМП через аптечні мережі, магазини медтехніки та фірми національного і регіонального значення наповнює ринок вдосконаленої продукцією. Спираючись на досвід поставок медичних товарів, ТОВ Лабораторія Гранум забезпечує своєчасні поставки та задовольняє потреби клієнтів по всій території України.

Контакти

ТОВ Лабораторія Гранум (відділ реалізації ВМП)

Україна, 61001, м. Харків, вул. Юр`ївська, 17

Тел.: +38 057 757-47-17

КиївСтар:  +38 067 690-57-78

МТС: +38 099 145-36-28

Пошта:  granumlab@gmail.com

Основні правила користування лабораторною центрифугою

Інструкція з користування центрифугою  LabAnalyt

ПРАВИЛА ВИКОРИСТАННЯ:

Користувач повинен уважно прочитати керівництво користувача перед початком роботи на центрифузі!

1. Перед початком роботи користувач повинен переконатися, що кабель живлення є цілим та не пошкодженим.

2. Перевірити ротор центрифуги на наявність сторонніх предметів чи забруднення. Якщо такі присутні, видалити їх та очистити роторну камеру та ротор від забруднень.

3. Використовувати тільки ті типи пробірок, які вказані в інструкції користувача та дозволені уповноваженим регіональним представником, або виробником центрифуги.

4. Найкраще підходять для використання вакуумні пробірки різних виробників (скляні чи пластикові не має значення).

5. Не можна використовувати скляні пробірки з видимим дефектами та пошкодженнями, та пробірки розміром 15 см. Це може призвести до руйнування пробірки під час центрифугування.

6. Пробірки (окрім пластикових пробірок з кришкою на 15 мл) необхідно встановлювати  в спеціальні захисні чохли - утримувачі пробірок, які фіксують положення пробірки в отворах ротору та захищають роторну камеру та ротор від забруднення та пошкодження на випадок пошкодження пробірки під час роботи центрифуги.

7. Перед початком роботи користувач повинен перевіряти стан утримувача пробірок, їх наявність в роторі та їх чистоту. При необхідності адаптери повинні бути очищенні та знезаражені дезінфікуючим розчином згідно чинного  регламенту медичного закладу. Якщо адаптер має пошкодження, користувач повинен його замінити на новий.

8. Пробірки повинні бути встановлені симетрично, одна навпроти одної, для запобігання дисбалансу ротору під час роботи центрифуги. Дисбаланс ротору призведе до ушкодження центрифуги, ротору та роторної камери, або навіть ушкодження персоналу, який знаходиться поряд.

9. Якщо користувач використовує одну пробірку або декілька та для балансу ротора йому не вистачає кількості пробірок з дослідним матеріалом, він повинен встановити додаткову пробірку з дистильованою водою або речовиною, яка буде однакової ваги з іншими пробірками.

Схема 1. Розташування пробірок у роторі центрифуги

10. При запуску центрифуги необхідно використовувати пробірки з однаковим рівнем рідини та приблизною вагою. Недотримання цього правила призведе до дисбалансу ротору під час роботи та пошкодження обладнання.

11. Якщо пробірка має малі розміри та не досягає дна утримувача необхідно використовувати спеціальні  адаптери, які встановлюються в середину утримувача пробірок та виконують функцію зменшення довжини утримувача для пробірки, що дає змогу пробірці надійно зафіксуватися.

12. Центрифуга працює тільки із закритою кришкою. Не можна відкривати кришку під час роботи, переміщувати її. Кришку фіксує спеціальний механічний замок, який блокує роботу мотору, якщо кришка не закрита.

13. Після закінчення встановленого часу центрифугування потрібно дочекатися повної зупинки ротору центрифуги та відкриття її кришки, тільки потім виймати пробірки з дослідним матеріалом.

14. Після закінченням роботи потрібно уважно оглянути центрифугу на наявність зовнішніх та внутрішніх  пошкоджень та забруднень.

15. Якщо Ви виявили забруднення, потрібно відключити центрифугу від живлення,  видалити забруднення та продезінфікувати.

 

Порядок дій при виявленні проблем під час роботи на центрифузі

Якщо Ви виявили:

 • сторонній шум
 • витік рідини з центрифуги
 • дисбаланс ротора
 • дим або запах гару
 • підвищену вібрацію центрифуги
 • звуковий сигнал після початку та перед завершенням роботи центрифуги
 • пошкоджений кабель живлення
 • перепади напруги в мережі живлення медичного закладу
 • несприятливі умови навколишнього середовища на робочому місці (підвищена вологість повітря, вихід за робочий температурний режим. Див. інструкцію користувача).

Негайно зупиніть центрифугу. Дочекайтеся її повної зупинки. Вимкніть живлення, уважно огляньте центрифугу на наявність пошкоджень.

Якщо можливо - самостійно усунути проблему, звернувшись до інструкції користувача (замінити кабель живлення, усунути дисбаланс ротора, змінити робоче місце).

Пошкодження пробірки під час роботи

1. Відключити живлення центрифуги, відкрити кришку роторної камери, вийняти всі пробірки та їх захисні чохли (адаптери). Користуючись шестикутною викруткою, яка постачається в комплекті разом з центрифугою, зняти гумову кришку в центрі ротора, відкрутити фіксуючу гайку проти годинникової стрілки та вийняти ротор. 

2. Очистити ротор, роторну камеру та адаптери від залишків біологічного матеріалу та забруднень, обережно за допомогою пінцету видалити залишки скла або пластику від пробірки, яка зруйнувалися під час роботи. Провести повне знезараження ротора, роторної камери та центрифуги.

УВАГА!  Перед початком збору центрифуги в робочий стан необхідно уважно оглянути ротор та роторну камеру на наявність ушкоджень, які могли виникнути за рахунок уламків від пробірки.

 • Необхідно  обов’язково використовувати одноразові захисні  гумові рукавички при контакті з пробірками, ротором або роторною камерою. Слід вважати ці частини центрифуги потенційно біологічно небезпечними, тобто такими, які можуть призвести до ураження  користувача різними патогенними мікроорганізмами, вірусами, інфекціями,  хімічними, радіоактивними та отруйними речовинами.

Якщо користувач виявив ушкодження ротора або роторної камери, він повинен негайно звернутися до регіонального представника виробника та повідомити про випадок, детально описати ситуацію та пошкодження центрифуги.

Якщо користувач та регіональний представник (сервісна служба) прийняли рішення відправки центрифуги до сервісного центру для діагностики, ремонту або модифікації, користувач повинен виконати наступні дії:

 • привести центрифугу в належний стан, тобто:

          - очистити від забруднень різного типу;

          - знезаразити, продезінфікувати всі частини центрифуги, включаючи ротор, роторну камеру та адаптери;

          - видалити залишки скла або пластику.

 • відправити центрифугу в заводській упаковці, повній комплектації
 • надати рекламацію, в якій письмово опише проблему та ситуацію при якій вона виникла
 • надати гарантійного листа, який був виданий при придбанні центрифуги, або акт введення в експлуатацію, якщо такий є у наявності.

З повагою, сервісний відділ ТОВ «БІОАНАЛІТ».